23 tysiące pozwanych za ściąganie filmu z Sieci

US Copyright Group pozwie ponad 23 tysiące osób, które z sieci BitTorrent pobrały film "Niezniszczalni". Kara za taki występek, to grzywna w wysokości nawet 150 tysięcy dolarów.
Niezniszczalni zniszczą piratów?

Niezniszczalni zniszczą piratów?

Jeśli mieszkach w Stanach Zjednoczonych i pobrałeś film „Niezniszczalni” (The Expendables) z sieci BitTorrent, to sprawdź swoją skrzynkę e-mailową. US Copyright Group (USCG) pozywa bowiem przeszło 23 tysiące osób, które tego czynu dokonały. To największa w historii USA sprawa, dotycząca nielegalnego pobierania materiałów z Sieci. 17 marca 2011 roku, sędzia federalny wydał pozwolenie organizacji USCG na zebranie nazwisk, adresów zamieszkania, numerów telefonów, adresów e-mailowych i adresów MAC wszystkich klientów większych dostawców ISP, pokroju AT&T czy Verizona, którzy pobierali Niezniszczalnych z BitTorrenta.

W tej chwili licznik pozwany wynosi 23332, ale wciąż rośnie. Każdemu z nich grozi kara grzywny w wysokości nawet 150 tysięcy dolarów, ale zwykle sprawy kończą się ugodą i grzywną maksymalnie 2,5 tysiąca dolarów.

0
Źródło: WIRED
Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.