Aplikacje dla Androida uruchomisz również pod Windows

Niewielka, bliżej znana bardzo niewielu osobom firemka opracowała metodę na uruchamianie aplikacji napisanych dla Androida dla systemu Windows. Pomysłem firmy BlueStacks zainteresowani są inwestorzy, którzy przekazali siedem milionów dolarów na dalszy rozwój projektu.
Android i Windows zgodną platformą? Świat się skończył

Android i Windows zgodną platformą? Świat się skończył

Aplikacje z Androida i Microsoft Office tuż obok siebie? Marzenie? Może i rzeczywistość. Oprogramowanie nie będzie stosowało emulacji, która, jak twierdzą jego twórcy, jest zbyt powolna. Projekt też ma być doprowadzony do końca. Przed BlueStacks na aplikacje z Androida miało ochotę Canonical, twórcy Ubuntu, ale firma w końcu się poddała.

Aplikacje będą mogły być uruchamiane natywnie z ikon umieszczonych na pulpicie. Każda we własnym oknie. Możliwe jest nawet używanie androidowych launcherów czy sklepów z aplikacjami. Rozwiązanie ma działać zarówno na 64-, jak i 32-bitowych systemach Windows.

Testy wersji rozwojowej projektu rozpoczną się latem bieżącego roku.

1
Źródło: Ars Technica
Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.