Apple „nie chce śledzić swoich użytkowników”

Apple usunęło z iOS-a bazę danych dotyczącą pozycji użytkownika w funkcji czasu poprzez aktualizację systemową. Jednak gigant, wraz z Google'em i Facebookiem muszą zeznawać przed amerykańskim senatem.
Geolokalizacja w iGadżetach napsuła krwi niektórym...

Geolokalizacja w iGadżetach napsuła krwi niektórym…

Obie firmy, czyli Google i Apple, przedstawiły metody, którymi zarządzają danymi o lokalizacji swoich użytkowników a także do czego i jak je wykorzystują. –

Apple nie śledzi użytkowników. Nigdy tego nie robiło i nie ma tego w planach — zeznała Catherine Novelli, wiceprzewodnicząca ds. rządowych w Apple.

Alan Davidson z Google’a zeznał z kolei, że udostępnianie swojej lokalizacji w systemie Android jest opcjonalne i można je wyłączyć. Dodał też, że jego firma nie może odpowiadać za działanie aplikacji firm trzecich, zwłaszcza, że na systemie można je instalować również bez użycia sklepiku z aplikacjami Google’a.

Senator John „Jay” Rockefeller IV nie jest zadowolony. Jego zdaniem, rynek aplikacji mobilnych należy uregulować. Ma zamiar zaprezentować wkrótce ustawę zakazującą śledzenia użytkowników i stosowania geolokalizacji.

0
Źródło: Electronista
Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.