Apple patentuje sposób unikania eksplozji baterii

Jeżeli interesujesz się rynkiem IT od dłuższego czasu to zapewne kojarzysz niejedną aferę związaną z wybuchającymi bateriami w laptopach. Apple chce uniknąć takiej wpadki.
Obudowa baterii ze słabymi punktami

Obudowa baterii ze słabymi punktami

Patent złożony przez Apple’a opisuje „odciążające etui na baterię do urządzeń przenośnych”. Większość przypadków eksplozji baterii wynikała z wydzielania się wewnątrz niej gazów, przez co bateria puchła i wybuchała. Etui Apple’a miałoby zmniejszać ciśnienie wewnątrz ogniwa.

Gazy mogą zacząć się wydzielać w momencie, gdy bateria jest przeładowywana. Litowo-jonowe baterie cylindryczne są wyposażone niejednokrotnie w zawór, który pozwala na zmniejszenie wewnętrznego ciśnienia przed eksplozją. Jednak baterie stosowane w sprzęcie elektronicznym prawie nigdy nie są wyposażone w ten element. Baterie są umieszczane w tanim, lekkim plastikowym etui. Wersja od Apple’a ma mieć miejsca o obniżonej wytrzymałości materiału, które pękną zanim bateria wybuchnie, uwalniając gazy i zmniejszając ciśnienie.

Pomysłowe.

0
Źródło: Patently Apple
Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.