„Ballmer musi odejść”

Jeden z najbardziej wpływowych menadżerów funduszy hedgingowych otwarcie skrytykował szefa Microsoftu twierdząc, że musi on odejść z firmy.
Ballmer z pewnością będzie walczył o swoje stanowisko

Ballmer z pewnością będzie walczył o swoje stanowisko

David Einhorn, prezydent funduszu hedgingowego Greenlight Capital, który jest właścicielem 9 milionów akcji Microsoftu (co daje około 0,11 procent udziałów), otwarcie wzywa Steve’a Ballmera do ustąpienia ze stanowiska dyrektora generalnego firmy z Redmond. Według Einhorna, Ballmer ugrzązł w przeszłości, a wartość akcji Microsoftu przez lata jest w stanie stagnacji, dlatego powinien dać szansę komuś innemu.

Udziałowcy Microsoftu żądają głów i trudno się im dziwić. Akcje o wartości 100 tysięcy dolarów sprzed 10 lat, w tej chwili warte są zaledwie 69 tysięcy dolarów. Oczywiście, trzeba brać pod uwagę wszelkie aspekty, jak na przykład światowy kryzys finansowy, ale Einhorn uważa, że stagnacja spowodowana jest przede wszystkim złym zarządzaniem firmy i kompletnymi porażkami w nowych segmentach Internetu i mobilnych technologii.

0
Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.