Clarion MAP790 EU + AM PL

Clarion MAP790 to ciekawa propozycja dla wymagających. Standardowo możemy otrzymać urządzenie z mapami Europy (TeleAtlas). Dostępna jest także wersja gdzie w pudełku dodatkowo znajdziemy AutoMapę Polski. Wystarczy włożyć kartę pamięci do czytnika w urządzeniu i możemy korzystać z AutoMapy, po wyjęciu uruchomi się mapa całej Europy. Takie właśnie wydanie trafiło do naszego laboratorium. Ciekawe rozwiązanie problemu nieco uboższych danych mapowych naszego kraju przez skorzystanie z rodzimego dostawcy wydaje się całkiem sensowne. Sprzęt budzi się do pracy nieco ponad pół minuty, za to trasy (nawet te długie) przelicza dość sprawnie.
Clarion MAP790 EU + AM PL

Może wynik nie zachwyca, ale trochę ponad pół minuty nie jest też najgorszym rezultatem.

Może wynik nie zachwyca, ale trochę ponad pół minuty nie jest też najgorszym rezultatem.

Jak na nieduży 4,3-calowy ekran obudowa urządzenia jest spora. Może niezbyt elegancka, ale na pewno sprawiająca wrażenie solidności. Nawigacja ma także bluetooth’a, możemy stworzyć mini zestaw głośnomówiący, rzecz nie do pogardzenia dla każdego kierowcy. Oprócz tego elektroniczny pilot jest wyposażony w inne funkcje. Do dyspozycji mamy odtwarzacz multimediów, czyli obejrzymy zdjęcia i filmy, oraz posłuchamy muzyki.

przeliczanie nawet dość długiej trasy nie trwa zbyt długo - wszyscy radzą sobie porównywalnie dobrze.

przeliczanie nawet dość długiej trasy nie trwa zbyt długo – wszyscy radzą sobie porównywalnie dobrze.

W zestawie z nawigacją otrzymamy też oczywiście ładowarkę samochodową, uchwyt do mocowania na szybie i rysik. Mniej standardowym wyposażeniem które oprócz dodatkowej mapy znajdziemy w pudełku jest ładowarka sieciowa, przydatny dodatek jeśli lubimy przejrzeć trasę dzień przed podróżą w domu.

przeliczenie krótszej trasy jest zdecydowanie szybsze - wynik na tle konkurencji całkiem dobry.

przeliczenie krótszej trasy jest zdecydowanie szybsze – wynik na tle konkurencji całkiem dobry.

Jeśli nie przeszkadza nam nieduży ekran i całkiem wysoka cena tej nawigacji to rozwiązanie dwa w jednym jest interesujące.

Robert Dutkiewicz