Czy VIA wróci do gry dzięki układom Quad Core?

Stało się, firma VIA Technologies zapowiedziała rychłe pojawienie się energooszczędnych procesorów 2 i 4 rdzeniowych. Ma się to stać jeszcze w maju tego roku.

Nie jest to najlepsze tempo tajwańskiego producenta, zważając na fakt, że Intel układy quad core (wprawdzie „nieco” mniej energooszczędne) wprowadził już 5 lat temu. Pomimo, że VIA jest obecna na rynku niskonapięciowych układów, firma nie ma planu wejścia w rynek smartfonów. Jest to dosyć dziwne, gdyż producent ma licencję na produkowanie układów ARM.

Pierwsze rozwiązania z 2 i 4-rdzeniowymi procesorami zostaną zaprezentowane na najbliższych targach Computex 2011 w Taipei. Podobno znajdą one zastosowanie w niskobudżetowych komputerach PC i standardowych notebookach. Pomimo, że VIA jest stanowczo do tyłu, jeżeli chodzi o wydajność procesorów w stosunku do Intela i AMD, producent odniósł umiarkowany sukces jeżeli chodzi o udziały na chińskim rynku PC.

0
Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.