Dell szykuje MacBook Air-killera

Jutro ma zadebiutować na rynku konkurent dla MacBooka Air. Dell XPS 15z ma być bardzo cienki, lekki, a przy tym niezwykle stylowy. Na razie musimy wierzyć na słowo.
Dell XPS 15z z perforowanymi głośnikami w ultracienkiej obudowie

Dell XPS 15z z perforowanymi głośnikami i napędem optyczny slot-in w ultracienkiej obudowie

O nowym notebooku Della jest już głośno od początku maja, kiedy to pojawiły się pierwsze plotki. Wiemy już, że nowa propozycja amerykańskiego producenta ma być bardzo cienka, bardzo lekka i niezwykle stylowa, a przy tym ma oferować przyzwoitą moc obliczeniową, dzięki procesorowi Intel Core i5 lub i7. W wyposażeniu znajdziemy także 15,6-calowy ekran LED oraz napęd optyczny, który raczej rzadko jest montowany w ultracienkich laptopach. Całość ma być zamknięta w obudowie ze „specjalnych materiałów”, a koszt maszyny ma zaczynać się już od 999 dolarów.

Czy Dell XPS 15z ma jakiekolwiek szanse w walce o rynek z MacBookiem Air, zważywszy na dotychczasowe niepowodzenia (Adamo)? Odpowiedź na te i inne pytanie być może poznamy już jutro, kiedy to nowy notebook Della zadebiutuje na rynku.

Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.