Duet iPhone i Kinect umożliwił grę doskonałą

Kinect cieszy się wciąż bardzo dużą sympatią modderów. Ci zajęli się ograniczeniem urządzenia w postaci braku możliwości rozpoznawania mikro-ruchów. Dodali więc obsługę kolejnego kontrolera. iPhone'a.

Project iKinect

Project iKinect

Project iKinect jest systemem do wspólnej gry multiplayer za pomocą kontrolera Kinect, który śledzi ruch gracza, i iPhone’a, który wyposażony jest w dodatkowe czujniki i ekran dotykowy, przez co pozwala na większą precyzję.

Autorzy iKinekta powiedzieli, że chcieli sobie pograć na Kinekcie w coś, gdzie się strzela i lata. A że okazało się, że takiej gry nie ma, to postanowili… sami coś takiego zrobić. Gra wymaga dwóch graczy. Pierwszy, swoim ciałem, robi za pilota. Drugi, za pomocą iPhone’a, za kanoniera.

Jeżeli producenci gier dla Windows Phone jeszcze nie dzwonią masowa do tej dwójki zapaleńców, to znaczy, że są… no nie możemy napisać, że głupi, więc napiszemy tylko: „nierozsądni” 😉

0
Źródło: SlashGear
Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.