Eksplozja w fabryce Foxconna. Są dwie ofiary

Etatowego konstruktora Apple'a z przekonaniem można nazwać firmą przeklętą. Po serii samobójstw i innych dziwnych zdarzeń, tym razem w jednej z fabryk tajwańskiego producenta nastąpiła eksplozja. Niestety, są dwie ofiary śmiertelne.
W Foxconnie znów tragedia.

W Foxconnie znów tragedia.

W fabryce w Chengdu w dniu wczorajszym nastąpiła eksplozja, w której ucierpiało szesnastu pracowników, w tym dwóch odniosło śmiertelne obrażenia. Trzech w stanie krytycznym walczy o życie w szpitalu. Nie ma jeszcze oficjalnych informacji o przyczynach wybuchu, ale nieoficjalnie mówi się, że eksplozję spowodowało uderzenie pioruna. Foxconn jest największym producentem elektroniki na świecie, głównym konstruktorem firmy Apple oraz chyba najbardziej pechową firmą świata, od lat prześladowaną przez tragedie. W fabryce Chengdu w chwili eksplozji obecne były setki osób, przygotowujących linię produkcyjną tabletu Apple’a – iPada 2.

Apple wydało oficjalne oświadczenie, współczując przede wszystkim rodzinom poszkodowanych. My także łączymy się w bólu.

0
Źródło: Engadget
Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.