Epson Stylus Office BX305F

Urządzenie Epson Stylus Office BX305F jest sprzętem wyposażonym w: drukarkę, skaner, kopiarkę i faks. To sprzęt przeznaczony dla niedużego biura. Oprócz atrakcyjnej ceny dodatkowym atutem jest automatyczny podajnik skanera (ADF) na 30 arkuszy papieru.
Epson Stylus Office BX305F

całkiem dobry rezultat jak na połączenie niezbyt szybkiej drukarki i przeciętnego skanera.

całkiem dobry rezultat jak na połączenie niezbyt szybkiej drukarki i przeciętnego skanera.

Choć nie jest to sprzęt ani najszybszy, ani najlepiej wyposażony i plasuje się przy końcu naszego rankingu to z powodzeniem obsłuży małe biuro. Jakość wydruków jest całkiem dobra, ale do demonów prędkości na pewno nie należy. Jeśli postanowimy wydrukować zdjęcie w formacie A4 to na wydruk poczekamy prawie 12 minut, a i czasy wydruków tekstowych i grafiki nie zachwycają. Koszty druku stoją na średnim poziomie, pod warunkiem korzystania z wydajniejszych tuszy, które poleca producent. Oczywiście z drukarką dostaniemy te mniej wydajne. Drukarka nie należy do cichych urządzeń, szczególnie podczas pobierania papieru.

prędkością druku zdjęć na pewno nie zachwyca, na usprawiedliwienie - jest to model dla biura.

prędkością druku zdjęć na pewno nie zachwyca, na usprawiedliwienie – jest to model dla biura.

Jakość skanera i jego szybkość w połączeniu z doskonałym sterownikiem to bardzo dobry końcowy rezultat. Dodając do tego dość szybki ADF mamy to co potrzeba, dziwi w związku z tym brak oprogramowania OCR, tym bardziej że otrzymujemy je wraz z domowymi Stylus’ami, a w biurze byłoby dużo bardziej przydatne niż w domu.

skaner już tak nie odstaje, ale to nie jest także powód do nadmiernej radości.

skaner już tak nie odstaje, ale to nie jest także powód do nadmiernej radości.

Drukarka wielofunkcyjna Epsona nie zajmuje jak na tego typu urządzenie dużo miejsca i jak to zostało nadmienione nie jest przesadnie droga, a w małym biurze będzie sprawować się poprawnie i ekonomicznie także pod względem zużycia prądu.

Robert Dutkiewicz