Epson Stylus Office BX320FW

Choć nie jest to sprzęt ani najszybszy, ani najlepiej wyposażony i plasuje się na średnim poziomie to z powodzeniem obsłuży małe biuro. Jakość wydruków jest całkiem dobra, zwykły tekstowy jest wyraźny, jeszcze lepiej wygląda grafika wydrukowana na przeznaczonym do tego celu papierze, czcionki są ostre, a nawet zdjęcie wygląda całkiem dobrze. Nieco słabiej wygląda wydruk foto, widać nieznaczny raster, kolory są zbyt mało nasycone – choć jest to sprzęt do biura to po Epsonie można było spodziewać się więcej. Szybkość urządzenia jest raczej średnia, ale potrafi zaskoczyć. Kopia mono to jeden z lepszych wyników w naszym rankingu. Koszty druku także stoją na średnim poziomie, ale obniżanie ich poprzez zakup nieoryginalnych tuszy trzeba zdecydowanie odradzić. Taki atrament potrafi skutecznie zatkać głowice. Za to warto pomyśleć nad zakupem wydajniejszych tuszy, które poleca producent. Drukarka dość głośno pobiera papier, ale na szczęście pracuje dużo ciszej.
Epson Stylus Office BX320FW
prędkością druku zdjęć na pewno nie zachwyca, na usprawiedliwienie: jest to model dla biura

prędkością druku zdjęć na pewno nie zachwyca, na usprawiedliwienie: jest to model dla biura

prędkośc skanera bardzo dobra, a w połączeniu z funkcjonalnym sterownikiem skanera - bajka.

prędkośc skanera bardzo dobra, a w połączeniu z funkcjonalnym sterownikiem skanera – bajka.

Jakość skanera i jego szybkość w połączeniu z doskonałym sterownikiem daje bardzo dobry końcowy rezultat. Dodając do tego dość szybki ADF mamy to co potrzeba. Dziwi w związku z tym brak oprogramowania OCR, tym bardziej że otrzymujemy je wraz z domowymi Stylus’ami, a w biurze byłoby dużo bardziej przydatne niż w domu.

rezultat bardzo dobry, a jeszcze szybciej kopiuje w trybie mono...

rezultat bardzo dobry, a jeszcze szybciej kopiuje w trybie mono…

Drukarka wielofunkcyjna Epsona nie zajmuje jak na tego typu urządzenie dużo miejsca, nie jest także przesadnie droga, a w małym biurze, o ile nie generujemy zbyt dużej ilości wydruków, będzie sprawować się poprawnie.

Robert Dutkiewicz