Geeku! FBI cię potrzebuje

Według raportu amerykańskiego rządu, zaledwie jedna trzecia agentów FBI jest wykwalifikowana do radzenia sobie z cyberatakami.
FBI cię potrzebuje!

Amerykański rząd przeprowadził badania wśród pracowników Federalnego Biura Śledczego, z których wynika, iż 13 na 36 przebadanych agentów nie wykazuje umiejętności do walki z cyberprzestępczością, a pozostali mają podstawową wiedzę z tego zakresu. Raport jako winnych tego zaniedbania wskazuje nie samych agentów, ale „górę”. Kierownictwo bowiem często, bo raz na trzy lata, rotuje swoimi agentami w biurach o różnym profilu. W rezultacie raz na trzy lata każdy agent musi od nowa przystosowywać się do nowych warunków pracy, niekoniecznie mając do niej predyspozycje.

Jest jednak także nieco jaśniejsza strona tego raportu – od 2009 roku agencja FBI systematycznie poszukuje entuzjastów IT, tzw. geeków. Więc jeśli znasz angielski, spróbuj swoich sił w FBI.

0
Źródło: DailyTech
Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.