GPU: Nvidia traci, AMD i Intel zyskują

Według najnowszych statystyk, Nvidia zajmuje dopiero trzecie miejsce na rynku procesorów graficznych, a co gorsza - sukcesywnie traci.
Nvidia przegrywa walkę o rynek GPU z AMD i Intelem

Nvidia przegrywa walkę o rynek GPU z AMD i Intelem

W stosunku do poprzedniego kwartału, Nvidia straciła 2,5 procent udziału w rynku. W obecnym kwartale jest to zaledwie 20 procent, co daje kalifornijskiej firmie dopiero trzecie miejsce na rynku procesorów graficznych. Nvidia z całej trójki zanotowała także najgorszy wzrost (a raczej spadek) rok do roku – -28,4 procent. AMD w tej chwili kontroluje 24,8 procent rynku GPU, notując największy wzrost rok do roku (15,4 procent). Intel ze swoimi zintegrowanymi procesorami graficznymi ma w tej chwili 54,4 procent rynku, ale wzrost rok do roku wyniósł tylko 9,7 procent.

Należy pamiętać, iż dane te dotyczą całego rynku GPU. W segmencie oddzielnych kart graficznych wciąż trwa zażarta walka między Nvidią i AMD.

1
Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.