iPad sprawdza się jako narzędzie edukacyjne

Powstaje coraz więcej programów pilotażowych, które mają sprawdzić przydatność iPada w edukacji. Niektóre szkoły w USA wydały nawet pół miliona dolarów, by się przekonać, czy warto. Jeden uniwersytet już wydał werdykt: warto!

Rok akademicki przyjemniejszy z tabletem Apple'a?

Rok akademicki przyjemniejszy z tabletem Apple’a?

Czy owe pół miliona dolarów ma sens, czy jest bezmyślną rozrzutnością? Uniwersytet w stanie Oklahoma twierdzi, że iPad w edukacji, paradoksalnie, zwiększył oszczędności uczelni. Co więcej, studenci są zachwyceni nową formą wykładów, których treści prezentowane przez wykładowcę są synchronizowane z tym, co wyświetlają tablety. Oprócz uatrakcyjnienia samych wykładów, laboratoriów i ćwiczeń, studenci uważają, że tablet ułatwia im również naukę i pracę poza uczelnią.

Uczelnia również jest zadowolona, bowiem koszty e-booków są znacznie niższe w tym kraju, od tradycyjnych książek. Nie trzeba też drukować materiałów edukacyjnych, wszystko jest synchronizowane z tabletami.

A wy uczestniczylibyście aktywniej na lekcji czy wykładzie z iPadem? Czy raczej po cichu, pod pulpitem, czytalibyście CHIP.pl i grali w Angry Birds?

0
Źródło: Business Wire
Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.