Komputer IBM Watson konkurencją dla Dr House’a

IBM Watson kontynuuje podbój ludzkości. Po zwycięstwie z ludzkimi współzawodnikami w teleturnieju Va Banque, superkomputer, który będzie dostępny komercyjnie za dwa lata, pomaga w diagnozowaniu chorych pacjentów.
IBM Watson

IBM Watson

IBM Watson obecnie karmiony jest wszystkimi możliwymi danymi medycznymi, zarówno z profesjonalnych, akademickich źródeł, jak również z Internetu. Jak zauważa Dr Herbert Chase, drugie źródło jest wyjątkowo cenne dla lekarzy, gdyż pacjenci dzielą się w Sieci informacjami o efektach ubocznych działania danych medykamentów, których nie znajdziesz w żadnym branżowym biuletynie.

Watson, jak można się spodziewać, nie zastąpi lekarzy. Będzie służył jako doradca i dodatkowe narzędzie lekarza, prezentując możliwe diagnozy wraz z procentowym oszacowaniem ich prawdopodobieństwa. Ma to być szczególnie użyteczne przy mniej znanych chorobach.

Za dwa lata, po testach, usługi Watsona będą dostępne na sprzedaż.

0
Źródło: USATODAY.com
Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.