Mac OS X „Lion” – premiera lada chwila?

O tym, że wkraczamy w erę post-PC niech świadczy to, że główne zamieszanie ostatnimi czasy wywołują iPhone, iPod i iPad. A tymczasem Apple, po cichu, a konsekwetnie, szykuje się do premiery nowego systemu operacyjnego dla Maków.
Mac App Store na Mac OS X Lion

Mac App Store na Mac OS X Lion

Mac OS X 10.7 „Lion” jest już, według niepotwierdzonych informacji, w ostatniej fazie wewnętrznych testów. Co więcej, testy te mają już nie potrwać długo a premiera systemu ma się odbyć lada moment. Niewykluczone, że tuż po konferencji WWDC, która ma się odbyć 6 czerwca w San Francisco.

Lion to ósmy system z linii Mac OS X. Po raz pierwszy zapowiedziano go w październiku. Główne zmiany, w porównaniu do Snow Leoparda, to aplikacje pełnoekranowe,moduł Mission Control, który pozwala na czytelny i elegancki podgląd działających aplikacji i Dashboardu oraz rozbudowane funkcje kopii zapasowych i autozapisu.

0
Źródło: TUAW
Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.