Microsoft Skype: wszystkie systemy operacyjne będą traktowane po równo

Steve Ballmer zapewnił na konferencji prasowej, że Skype będzie wciąż rozwijany nie tylko na systemy Microsoftu. Linux, Mac, iOS i inne systemy dalej będą otrzymywać oprogramowanie "najwyższej klasy".

Microsoft zapewnia, że Skype nie stanie się produktem tylko dla systemów Windows

Microsoft zapewnia, że Skype nie stanie się produktem tylko dla systemów Windows

Powiedziałem tak, więc trzymajcie mnie za słowo — mówił dyrektor Microsoftu, zapewniając, że Skype dla Maka, Linuksa i innych systemów ma niezmiennie świetlaną przyszłość. No cóż, zobaczymy. Warto przypomnieć, że tak jak w przypadku urządzeń mobilnych, to o Microsofcie można ciepło mówić (niektóre aplikacje pojawiały się wręcz prędzej na iOS-a, niż na Windows Phone), tak jak jeżeli chodzi o komputery, to Office, Windows Messenger czy Windows Media Player są na Maku w wersji okrojonej, a na Ubuntu czy dowolnym innym Linuksie zwyczajnie nieobecne.

Tony Bates, dyrektor firmy Skype a obecnie działu Skype zapewnia jednak, że on, wraz z Ballmerem, ma „taką samą wizję multiplatformowego rozwoju”.

0
Źródło: Electronista
Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.