Minecraft dla Androida na wyłączność dla Xperii Play

Minecraft, czyli sandboksowy, niezależny hit w świecie gier wideo ma trafić wkrótce na iOS-a i Androida. Wersja na drugą z wymienionych platform ma być z początku dostępna wyłącznie dla smartfona Sony Xperia Play.
Xperia Play dostanie Minecrafta jako pierwsza
Xperia Play dostanie Minecrafta jako pierwsza

Pierwszy telefon z certyfikatem Sony PlayStation zyska nie lada produkcję na wyłączność. Mobilny Minecraft na Androida w początkowym, popremierowym okresie będzie bowiem dostępny wyłącznie na ten model telefonu (gwoli ścisłości: będzie dostępny wyłącznie na androidową wersję platformy PlayStation, ale jak dotąd tylko Xperia Play jest z nią kompatybilna). Data premiery mobilnego Minecreafta i okres trwania wyłączności dla PlayStation Phone nie są znane (mają zostać podane 7 czerwca, podczas targów E3).

Minecraft powstał w 2009 roku w wersji na komputery osobiste. W ciągu roku stał się pozycją kultową, uzależniając od siebie niewiarygodną ilość graczy. Gra, mimo iż wciąż w fazie beta-testów, odnotowuje sprzedaż rzędu 11 000 kopii dziennie.

Źródło: Gamasutra
Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.