Microsoft kupi mobilny oddział Nokii?

Gdy Microsoft i Nokia ogłaszali rozpoczęcie strategicznej współpracy, wszyscy się zastanawiali, czy to tylko umowa, czy też fundamenty do przejęcia całego mobilnego oddziału fińskiej firmy. Dziś rozważania powracają.
Czy wyobrażacie sobie przejęcie Nokii przez Microsoft?

A to za sprawą Eldara Murtazina, znanego z niezbyt przychylnej opinii o Nokii, ale także z bardzo wiarygodnych informacji. Murtazin uważa, że już w przyszłym tygodniu ma dojść do rozmów na szczycie, w sprawie całkowitego przejęcia mobilnego oddziału Nokii przez firmę Microsoft. Zawarcie transakcji ma natomiast być ogłoszone do końca 2011 roku.

Mobilny oddział fińskiego producenta, czyli generalnie telefony i smartfony, miałyby pomóc Microsoftowi w walce z Apple’em i Google’em. Nie wiadomo jednak, czy marka Nokia na tym rynku całkowicie by zniknęła. Przypomnijmy także, że w tej chwili prezesem fińskiej firmy jest aktualnie Stephen Elop, były pracownik Microsoftu na stanowisku kierowniczym.

0
Źródło: Eldar Murtazin
Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.