Na Twitterze umieścisz zdjęcia

Plotki były na tyle mało wiarygodne, że postanowiliśmy ich nie publikować. Popełniliśmy błąd. Twitter faktycznie uruchomi serwis do współdzielenia zdjęć, konkurując tym samym z Flickrem, Picasą, Yfrogiem czy usługą Twitpic.
Fotki na Twitterze można było umieszczać tylko poprzez inne portale

Fotki na Twitterze można było umieszczać tylko poprzez inne portale

Użytkownicy Twittera, by móc umieścić fotkę w swoim strumieniu, musieli korzystać z usług firm trzecich. Twitter chce im nieco ułatwić sprawy i już jutro ogłosić swój własny serwis do umieszczania zdjęć. Podobnie jak większość konkurentów, również i Twitter będzie umieszczał reklamy na stronach ze zdjęciami.

Szczegóły techniczne usługi na razie nie są znane. Najprawdopodobniej wyląduje ona pod należącą już od jakiegoś czasu do Twittera domeną twimg.com.

Twitter zaczyna rozumieć znaczenie ekosystemu wokół swojego portalu. Niedawno zaczął blokować niektóre nieoficjalne aplikacje do portalu, chcąc zachować „jednolitą jakość”, kupił też firmę Tweetdeck, twórców klienta do Twittera.

0
Źródło: AllThingsD
Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.