Naładuj telefon krzycząc na niego

Najnowsze badania dają nadzieję na to, że wkrótce będziemy mogli ładować telefony naszym głosem. Południowokoreański uniwersytet pracuje nad tym, by komórki ładowały się podczas rozmowy telefonicznej.
'Kochanie, ładuję telefon!'

’Kochanie, ładuję telefon!'

Podniosłeś głos na mamę lub swoją kobietę? Teraz będziesz mógł się łatwo wytłumaczyć: „to tylko dlatego, że ładowałem telefon…”. Dr Sang-Woo Kim z instytutu nanotechnologii w Uniwersytecie Sungkyunkwan uważa pomijanie wszechobecnie nam towarzyszącego dźwięku jako źródło energii za błędne. Chce, by mowa, muzyka i hałas mogły być wykorzystywane do ładowania ogniw elektrycznych.

Technika, jaką się posługuje, to małe pasma tlenku cynku umieszczone pomiędzy dwiema elektrodami. Umieszczona nad nimi mata absorbująca dźwięk wibruje, gdy fale dźwięku do niej dotrą, tworząc ruch pasm. Prąd uzyskany w ten sposób może być wykorzystany do ładowania baterii.

Cała redakcja CHIP.pl, nasłuchując przez otwarte okna przedszkola znajdującego się po drugiej stronie ulicy, jest całym sercem z badaniami południowokoreańskich naukowców…

1
Źródło: Korea IT Times
Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.