Nowy MacBook Air z procesorem iPada 2?

Owszem, Apple A5 jest bardzo mocnym, mobilnym układem, który śmiało może konkurować z Tegrą 2 czy Exynosem. Czy jednak jest na tyle mocny, aby opierać na nim MacBooka Air?
Apple A5 w nowym MacBooku Air?

Apple A5 w nowym MacBooku Air?

Wygląda na to, że Apple chce obniżyć moc obliczeniową swojego najcieńszego notebooka. Nowy MacBook Air ma być bowiem wyposażony w dwurdzeniową jednostkę Apple A5, używaną dotąd w iPadzie 2 i oczekiwaną w najnowszym iPhone’ie 4S. Co prawda na razie są to tylko niepotwierdzone plotki, to jednak taki scenariusz jest wielce prawdopodobny. Użycie jednostki Apple A5, z pewnością nie tylko obniży pobór mocy całego MacBooka Air, a co za tym idzie wydłuży czas pracy na baterii, ale również pozwoli na obniżenie cen urządzenia.

Innym, równie prawdopodobnym scenariuszem jest wyposażenie nowych MacBooków Air w niskonapięciowe procesory Intela z linii Sandy Bridge, których współczynniki TDP oscylują w granicach 17W.

Premiera odświeżonej linii MacBooków Air spodziewana jest już za dwa tygodnie.

0
Źródło: Engadget
Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.