Nvidia pokazuje moc procesora Kal-El

Nvidia robi coraz większe zamieszanie na rynku smartfonów i tabletów. Wszystko dzięki układom Tegra. Dwurdzeniowa Tegra 2 obecna jest w Xoomie. Jej czterordzeniowy następca, sądząc po nazwie, jest świadom swojej potęgi.

Glowball wykorzystuje potencjał Kal-Ela

Glowball wykorzystuje potencjał Kal-Ela

Układ Nvidia „Kal-El” pojawi się dopiero w drugiej połowie bieżącego roku, ale Nvidia już teraz się nim chwali. Na YouTube umieszczono filmik, prezentujący moc tego procesora. Konkretniej, na przykładzie gry Glowball, która ma się pojawić na Android Market wraz z premierą Kal-Ela. Widać, że procesor znakomicie radzi sobie z przeliczaniem oświetlenia: odbicia są dynamiczne i liczone w czasie rzeczywistym. Fizyka gry również stoi na poziomie, znanym dotychczas z konsol do gier.

Podczas klipu odłączono dwa z czterech rdzeni, co widać od razu na ekranie: gra przestaje być grywalna po ustawieniu szczegółowości grafiki i fizyki na maksimum. Klip został nakręcony wykorzystując prototypowy procesor: jego gotowa wersja ma być od 24 do 30 procent wydajniejsza.

0
Źródło: Nvidia
Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.