Oracle musi zapomnieć o 129 zarzutach wobec Google’a i Androida

Trwa postępowanie sądowe w sprawie naruszenia przez Androida patentów należących do Oracle'a i związanych z Javą. 132 zarzuty mają być zredukowane do trzech, by "postępowanie sądowe miało sens".

Oracle czy Google? Finał sprawy coraz bliżej!

Oracle czy Google? Finał sprawy coraz bliżej!

Nie dość, że Oracle musi zrezygnować ze 129 zarzutów, koncentrując się na trzech, to Google będzie mogło wskazać osiem patentów należących do Oracle’a, które dotyczą sprawy a nie powinny wejść w jego posiadanie, z uwagi na to, że zostały wynalezione przez kogoś innego.

Sąd tłumaczy, że przeanalizowanie 132 technicznych zarzutów Oracle’a w sprawie Androida i setek stron odpowiedzi Google’a spowodowałoby, że rozprawa trwałaby jeszcze kilka lat. Oracle ma więc sobie wybrać trzy największe, jego zdaniem, zarzuty, a Google wskazać osiem patentów Oracle’a, które zostały wynalezione przez kogoś innego. Sąd broni swojej decyzji tym, że Oracle nie domaga się odszkodowania (którego wysokość mogłaby być zależna od ilości złamanych patentów przez Google’a) a opłat licencyjnych za Androida.

Na razie nie wiadomo, czy Oracle będzie apelowało.

Źródło: Android Police
Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.