Pierwsza nawigacja z rozszerzoną rzeczywistością

Firma Pioneer zapowiada kilka nowych systemów GPS, z których jeden przykuwa szczególną uwagę - oferuje bowiem funkcję rozszerzonej rzeczywistości.

Nowy GPS Pioneera poinformuje o przeszkodach

Nowy GPS Pioneera poinformuje o przeszkodach

Model AVIC-VH09CS to według japońskiego producenta pierwsza samochodowa nawigacja, która korzysta z technologii rozszerzonej rzeczywistości (Augmented Reality) do wyświetlania warstwy wskazówek drogowych na rzeczywistym obrazie. W tym celu należy zainstalować kamerę na przedniej szybie samochodu, która bezprzewodowo połączy się z GPS-em. Cały system potrafi rozpoznawać innych uczestników ruchu, światła, ulice oraz inne obiekty i wszelkie możliwe przeszkody, aby dobrać najlepszą możliwą trasę z punktu a do punktu b.

Sam sprzęt natomiast to 7-calowy ekran LCD, odtwarzacz DVD, gniazdo kart pamięci SD, port USB, 5.1-kanałowy system dźwięku oraz technologia Bluetooth.

W Japonii nowy system nawigacji satelitarnej Pioneera zadebiutuje pod koniec miesiąca. Cena to równowartość, bagatela, 10 tysięcy złotych.

0
Źródło: AV Watch
Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.