PlayStation Network wróci w przyszłym tygodniu

Kończy się sprzątanie po cyberataku na sieć PlayStation Network. Sony zapowiada, że w przyszłym tygodniu rozpocznie się jej uruchamianie. Według zapewnień, z nowymi zabezpieczeniami.

Wiemy, że tęskniliście!

Wiemy, że tęskniliście!

Po ataku na PlayStation Network sieć nie działa już dziesiąty dzień, ale wygląda na to, że będziemy mogli grać online, pobierać gry, dodatki, łatki i filmy już w przyszłym tygodniu. Sony rozpocznie od poniedziałku stopniowe przywracanie wszystkich systemów.

Po uruchomieniu PSN-a, konsole PlayStation poproszą użytkownika o zainstalowanie aktualizacji do systemu operacyjnego i zmianę hasła do konta w sieci. Zapowiadana jest też „rekompensata”, jednak nie podano jej ostatecznej formy – mówi się o miesięcznym, darmowym dostępie do usług PlayStation Plus i Music Unlimited. Sony zapewnia również, że „nie ma dowodów, by hakerzy po włamaniu się do sieci PSN pobrali z niej dane kart kredytowych 10 milionów użytkowników, którzy owe dane podali”.

0
Źródło: Sony
Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.