Przyszłość AMD to procesory Fusion

AMD próbuje nadgonić za swoim największym rywalem, czyli Intelem, walcząc jednocześnie z ogólnym spadkiem popytu na podzespoły komputerowe. Koncern stawia na procesory Fusion.

Do Sieci wyciekły plany AMD na przyszłość, z których wyraźnie wynika, że połączenie procesora CPU i GPU w Fusion to absolutny priorytet firmy. Procesory będą podzielone na różne kategorie. Seria G to rozwiązania wbudowane, zaś C i Z przeznaczone będą dla tabletów i malutkich notebooków i niewielkich desktopów. Z kolei linia A trafi do klasycznych notebooków, desktopów i komputerów all-in-one.

Seria A to połączenie wysokowydajnego czterordzeniowego CPU z układem GPU zgodnym ze standardem DirectX11. Układ też ma pozwolić typowemu notebookowi na pracę do dziesięciu godzin bez konieczności doładowywania baterii dzięki zdolności wyłączania jego niepotrzebnych części składowych.

Seria Z dla tabletów ma być również zgodna z DirectX 11 i „umożliwić pracę na Internet Explorerze 9 oraz Microsoft Office 10”.

0
Źródło: NGOHQ.com
Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.