Samsung łata usterki w Galaxy S II (aktualizacja dostępna dla użytkowników Ery)

Samsung Galaxy S II cierpi na chorobę wieku dziecięcego. Użytkownicy skarżą się na kilka drobnych, acz irytujących usterek. Samsung opublikował pierwszą aktualizację oprogramowania telefonu.
Samsung Galaxy S II

Samsung Galaxy S II

Aktualizacja, jaka została już opublikowana na serwerach Samsunga, poprawia płynność reakcji klawiatury Swype a także usuwa kilka błędów związanych z połączeniem z sieciami bezprzewodowymi i komórkowymi. Poprawiony został również wadliwie działający mechanizm automatycznego dobierania jasności. System nie jest zabezpieczony przed „rootowaniem”, co powinno ucieszyć amatorów garażowych przeróbek.

Z niezrozumiałych przyczyn, telefon nie chce się aktualizować poprzez mechanizm OTA. Trzeba go więc tradycyjnie połączyć kablem z komputerem i aplikacją Kies. Aktualizacja nie jest też na razie dostępna dla telefonów pochodzących od operatorów sieci komórkowych.

Aktualizacja:

Nowa wersja ROM-u jest już dostępna na urządzenia pracujące w sieci Era. Wystarczy podłączyć telefon pod oprogramowanie Kies i gotowe. Cały proces aktualizacji zajmuje około 15-20 minut.

Czytaj też: iPhone w końcu poległ – oto Samsung Galaxy S II

0
Źródło: Android Community
Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.