Senat USA przesłucha Sony w sprawie cyberataku

Po tym, jak Sony odmówiło zeznań przed Senatem na temat cyberataku na PlayStation Network, przedstawiciel dyrekcji będzie musiał udać się na przesłuchanie do Waszyngtonu. Zeznawać będzie Tim Schaff, dyrektor Sony Network Entertainment.
Kongres przesłucha Sony. Skutki owego przesłuchania mogą odczuć wszyscy internauci.

Kongres przesłucha Sony. Skutki owego przesłuchania mogą odczuć wszyscy internauci.

Kongres wezwał Sony na przesłuchanie już w maju, ale firma odmówiła, twierdząc, że musi sama zakończyć swoje śledztwo, przekazując tylko na piśmie informacje, które zdążyło już zebrać na ten temat. Przesłuchanie nie zostało jednak odwołane a odwleczone w czasie. Odbędzie się ono w najbliższy wtorek. Ma ono na celu ustalenie co Sony zrobiło, by ochronić dane swoich klientów, ustalenie ewentualnych szkód oraz zaproponowanie nowego prawa, które ma lepiej chronić Amerykanów.

Bardzo dużo ogólników, przesłuchanie jednak będzie bardzo istotne również i dla nas. Atak na PSN był bezprecedensowy i wciąż nie można wykluczyć, że setki tysięcy danych kart kredytowych jest już w rękach cyberterrorystów.

0
Źródło: Neowin.net
Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.