USA: Google zapłaci pół miliarda dolarów kary za praktyki monopolistyczne?

Google miało dużo optymistycznych, ciekawych wieści dla nas podczas konferencji I/O 2011. Widzieliśmy nowego Androida, usługę Music, tonę nowości. Po ciuchu poinformowało jednak również, że Departament Sprawiedliwości uruchomił przeciw niemu postępowanie antymonopolowe.
Google się szykuje do płacenia kary?

Google się szykuje do płacenia kary?

Google monopolistą na rynku reklamy internetowej? Weryfikuje to aktualnie Departament Sprawiedliwości, jak udało nam się dowiedzieć od samego zainteresowanego. Szczegóły śledztwa nie są znane, a samo Google „nie chce nic przesądzać”, ale zarazem przyznaje, że „zabezpieczyło do tego celu 500 milionów dolarów”. Może to oznaczać, że Google pracuje nad ugodą z rządem, a owe pół miliarda dolarów to wartość tej ugody.

Dowodzi tego również zmodyfikowany raport fiskalny za pierwszy kwartał bieżącego roku, w którym to dochód netto zmalał z 2,3 miliarda dolarów do 1,8 miliarda dolarów. „Tylko” 1,8 miliarda dolarów… ech, marzenia…

0
Źródło: VentureBeat
Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.