Witryna należąca do Anonów zaatakowana. Wojna domowa?

Wygląda na to, że Anoni walczą również między sobą. Witryna AnonOps.net, która służyła do organizacji cyberataków, została zhackowana a loginy 500 jej użytkowników opublikowane.
Ruch Anonów narodził się na 4chanie

Ruch Anonów narodził się na 4chanie

Poszczególne frakcje Anonów najwyraźniej walczą między sobą o wpływy i kontrolę nad całą grupą. Ziarno niezgody ponoć zasiało Sony, obwiniając właśnie tę grupę za atak na PlayStation Network. Anoni się tego wyparli i zaczęli podejrzewać siebie nawzajem. Sony, na dowód, opublikował logi z serwera, w których znaleziono wpis „Anonymous: We Are Legion”. Anoni zdecydowali wtedy, że bardzo możliwe, że członkowie ich szeregów, bez konsultacji z ogółem, faktycznie przeprowadzili taki atak.

Według śledztwa redakcji FT.com awaria AnonOps.net to właśnie wynik owej wojny domowej. Biorąc jednak pod uwagę charakter społeczności Anonów, należy te informacje traktować z dużym dystansem.

0
Źródło: FT.com Europe
Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.