Za dwa tygodnie Apple przeniesie muzykę do chmury

Google i Amazon uprzedziły Apple'a i uruchomiły swoje usługi w chmurze przyjazne melomanom. Co na to Wielkie Jabłko? Najbliższa konferencja WWDC ma upłynąć ponoć pod znakiem iCloud.
Amazon Cloud Player i Google Music mają się czego bać?

Amazon Cloud Player i Google Music mają się czego bać?

Webowa usługa muzyczna Apple’a ma ruszyć już w przyszłym miesiącu. Zielone światło dały już trzy z czterech największych wytwórni muzycznych. Usługa najprawdopodobniej zostanie zaprezentowana na konferencji Worldwide Developers Conference, szóstego czerwca w San Francisco.

Wytwórnie, które zgodziły się zapewnić swoje treści usłudze to ponoć EMI, Sony i Warner. Universal Music Group wciąż nie podjęło decyzji. Usługi Amazona i Google’a nie otrzymały światła od żadnej z wytwórni. iCloud, dzięki owym umowom, pozwoli użytkownikom na przetrzymywanie swojej kolekcji muzycznej w chmurze bez konieczności jej tam umieszczania: zakupione utwory, a raczej ich kopie, zostaną przypisane do konta iTunes.

0
Źródło: The Economic Times
Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.