Zadośćuczynienie od Sony na razie tylko dla Amerykanów

Sony, chcąc pomóc poszkodowanym w wyniku ataku na PlayStation Network, zaproponuje swoim klientom darmową usługę ochrony tożsamości.

'Przepraszam...'

'Przepraszam…'

Patrick Seybold, główny reprezentant działu PR w Sony Playstation, ogłosił, że na rynku amerykańskim wdrożona będzie usługa firmy trzeciej w sieciach PSN i Qriosity, mająca chronić tożsamość ich użytkowników po ataku. Na razie nie wiadomo czy i kiedy zostanie wdrożone podobne rozwiązanie w innych krajach. ” Pracujemy nad tym”, jak twierdzi Seybold.

Firma, która zajmie się ową ochroną, to Debix, które należy do AllClear ID. Usługa będzie darmowa przez 12 miesięcy, czas na zapisanie się na darmowe świadczenie mija 18 czerwca. Ubezpieczenie, jakie można wynegocjować z tytułu kradzieży tożsamości, to aż milion dolarów. Firma jednocześnie monitoruje Internet na własną rękę, poszukując, czy tożsamość jej klientów nie została wykorzystana przez osoby trzecie.

0
Źródło: Sony
Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.