Acer Aspire One 722

Duży, wydajny netbook o ciekawej stylistyce obudowy. Ma ekran o wysokiej rozdzielczości i bez problemu poradzi sobie z filmami w rozdzielczości HD. Dość długi czas pracy na baterii zapewni wygodę użytkowania w podróży. Przydałby się jeszcze wbudowany modem 3G.

Aspire One 722 to kolejny w naszym rankingu netbook firmy Acer, wyposażony w układ AMD C-50. Jest to dwurdzeniowy procesor z rodziny Ontario, który ma zintegrowany na jednym kawałku krzemu układ graficzny AMD Radeon HD 6250. Netbooki z nowymi układami AMD wyróżniają się nowymi, multimedialnymi możliwościami, które do tej pory były niedostępne w tradycyjnych urządzeniach wyposażonych zwykle w procesory Intel Atom. Są to między innymi bezproblemowe odtwarzanie wideo w wysokiej rozdzielczości oraz wyższa od standardowej (1024×600) rozdzielczość matrycy.

Aspire One 722 ze słabszą odmianą platformy AMD Brazos ustępuje wydajnością tandemowi grafiki Nvidia ION-a 2 w z dwurdzeniowym Atomem.

Aspire One 722 ze słabszą odmianą platformy AMD Brazos ustępuje wydajnością tandemowi grafiki Nvidia ION-a 2 z dwurdzeniowym Atomem.

Wcześniej testowany model Aspier One 522 wyświetlał obraz na 10-calowym ekranie, w modelu 722 zastosowano, większą – 11,6-calową matrycę z błyszczącym ekranem typu Glare o rozdzielczości 1366×768 pikseli. Zintegrowany z procesorem układ graficzny AMD Radeon HD 6250 ma wbudowany dekoder, który pozwala na płynne odtwarzanie filmów HD. Standarodwym wyposażeniem nowych netbooków z układami AMD Fusion jest złącze HDMI, które pozwoli podłączyć nowoczesny telewizor lub projektor.

Ponad sześć i pół godziny pracy na baterii to całkiem przyzwoity wynik, lecz oszczędne netbooki z Atomem są znacznie lepsze pod tym względem.

Ponad sześć i pół godziny pracy na baterii to całkiem przyzwoity wynik, lecz oszczędne netbooki z Atomem są pod tym względem znacznie lepsze.

Poza tym we wnętrzu komputera znalazł się tradycyjny dysk twardy 5400 obr./min o pojemności 250 GB. Dla urządzeń peryferyjnych dostępne są trzy uniwersalne złącza USB 2.0. Standardowym wyposażeniem jest również czytnik kart SD/MS/xD umieszczony z prawej strony obudowy. Do komunikacji ze światem zewnętrznym można wykorzystać przewodową sieć LAN 100 Mb/s lub bezprzewodowe Wi-Fi i Bluetooth.

Wydajność procesora wypada dość dobrze na tle konkurencji.

Wydajność procesora wypada dość dobrze na tle konkurencji.

11,6-calowy Aspire One 722 waży 1,3 kg, jak na netbooka jest to przeciętna ciężkość. Obudowa ma ciekawy design, komputer jest dość płaski a na pokrywie umieszczono przetłoczenia przypominające rozchodzące się kręgi na powierzchni wody. W urządzeniu zastosowano, charakterystyczną dla obecnie produkowanych komputerów przenośnych Acer-a, płaską klawiaturę wyspową z dużymi klawiszami. Do zasilania testowanego urządzenia wykorzystywana była litowo jonowa bateria o pojemności 4400 mAh. Podczas testów pozwoliła ona na ponad siedem i pół godziny pracy. To dużo lepszy wynik od wcześniej testowanego, mniejszego modelu, który jednak wyposażony był w baterię o dwukrotnie mniejszej pojemności.

Duży netbook Acera generuje mało szumu co czyni go jednym z cichszych netbooków.

Duży netbook Acera generuje mało szumu co czyni go jednym z cichszych netbooków.

Nabywcy Acera Aspire One 722 raczej nie będą narzekać na nadmierne zakłócanie ciszy przez wentylator układu chłodzenia. Komputer bez obciążenia generuje hałas na poziomie 23 dB (A). Przy pełnym obciążeniu poziom hałasu wzrasta nieznacznie do 26,3 dB (A).

Aspire One 722 można polecić wszystkim, którzy szukają wydajnego netbooka, który poradzi sobie nawet z filmami w rozdzielczości HD i dysponuje ekranem większym niż standardowe 10 cali.

Karol Kulas

74
Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.