Afterburner od MSI pozwala podkręcać Androida z palcem w nosie

Na targach Computex 2011, MSI pokazuje nową aplikację dla systemu Android, która pozwala bardzo łatwo podkręcić procesor graficzny telefonu.
Afterburner, czyli szybkie podkręcanie Androida

Afterburner, czyli szybkie podkręcanie Androida

Nie zawsze podkręcanie częstotliwości procesora wymaga specjalistycznych narzędzi, ponadludzkich zdolności czy ciekłego azotu. MSI woli wszystko uprościć, pozwalając także zwykłym użytkownikom pobawić się w overclocking. Podobnie rzecz się dzieje w segmencie smartfonów – tu MSI proponuje aplikację Afterburner dla systemu operacyjnego Android. Aplikacja pozwala między innymi na monitorowanie temperatury, napięcia i prędkości wentylatora GPU, ale również na podkręcanie częstotliwości pracy procesora graficznego, gdy uznamy, że jego wydajność jest zbyt niska.

Aplikacja MSI Afterburner dostępna będzie na razie na Androida, ale szykowane są także wersje dla innych platform, w tym dla iOS-a.

0
Źródło: Engadget
Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.