AMD pokazuje 32 rdzenie w akcji!

Na imprezie pod tytułem "International Supercomputing Conference" firma AMD po raz pierwszy zaprezentowała 16-rdzeniowego potwora.

Jest to układ z serii Opteron (nazwa kodowa Interlagos) bazujący na architekturze Bulldozer. Maszyna testowa, na której uruchomiono demo POV-Ray została wyposażona w 2 gniazda CPU. Oznacza to, że łącznie pracowały aż 32-rdzenie.

16-rdzeniowe Interlagos zostanie wprowadzony do sprzedaży w trzecim kwartale tego roku. Kiedy dokładnie? Tego AMD nie chce już zdradzić.

Wiadomo, że seria AMD Opteron 6200 do której należy opisywany układ, będzie bardziej zróżnicowana. W jej skład wejdą układy 12- i 16-rdzeniowe. Dla przypomnienia, obecnie dostępna seria układów Opteron jest oznaczona symbolem 6100. Niepotwierdzone informacje mówią, że TDP zapowiadanych układów pozostanie na tym samym poziomie. Najnowsze procesory będą wspierały technologie Turbo Core 2.0 i wykorzystają podstawkę G34, czyli tą samą co obecnie.

2
Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.