Android 3.2 – premiera lada chwila

Wiemy już o pierwszym tablecie z Androidem 3.2, czyli MediaPadzie. Ale kiedy jego premiera i samego systemu? Jak się okazuje: w ciągu najbliższych tygodni.
Android dzielnie walczy. Czy uda mu się przełamać tabletową hegemonię Apple'a?

Android dzielnie walczy. Czy uda mu się przełamać tabletową hegemonię Apple’a?

Android 3.2 ma być ponoć ostatnim Androidem z linii Honeycomb. Kolejny system będzie generacją Ice Cream Sandwich, który ma połączyć smartfonową, tabletową i telewizyjną linię Androida.

Wersja 3.2 ma wprowadzić poprawną obsługę 7-calowych ekranów, takich jak MediaPad, ViewSonic ViewPad 7x czy Acer Iconia Tab A100 i obsługę procesorów Qualcomm (Honeycomb jak dotąd obsługiwał wyłącznie procesory Tegra 2, przez co HTC Flyer zatrzymał się na Gingerbreadzie). Usunięte mają zostać wykryte usterki i zwiększona wydajność przyspieszenia sprzętowego. Aplikacje multimedialne i widżety mają zostać uaktualnione.

Cała ta dobroć już „za kilka tygodni”. Google obiecało, że wymusi na certyfikowanych producentach szybką premierę aktualizacji do ich urządzeń. Trzymamy za słowo.

0
Źródło: SlashGear
Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.