GeoHot: najpierw walczył z Sony, teraz zatrudnia go Facebook

Nastały lepsze czasy dla 21-letniego George'a Hotza - po kilku miesiącach sądowej bitwy z firmą Sony, został zatrudniony przez Facebooka.
Jailbreakował iPhone'a i Playstation 3, był pozwany przez Sony, a skończył w Facebooku

Jailbreakował iPhone’a i Playstation 3, był pozwany przez Sony, a skończył w Facebooku

Sądowa walka GeoHota z firmą Sony zakończyła się ostatecznie ugodą w kwietniu 2011 roku. Przypomnijmy, że japońska firma oskarżała 21-latka o udostępnianie narzędzi do przerabiania konsoli Playstation 3 i działania w ten sposób na szkodę Sony. Pomimo kilku trudnych miesięcy, cała sprawa dla George’a Hotza skończyła się nad wyraz dobrze – nie dość, że nie poszedł do więzienia, to już w maju 2011 roku, zatrudnił go Facebook. Wciąż nie wiadomo, czym GeoHot zajmuje się w największym portalu społecznościowym świata, ale plotki głoszą, że przygotowuje on specjalną aplikację Facebooka dla iPada. Jak wiemy, 21-latek ma także doświadczenie w jailbreakowaniu urządzeń Apple’a, a konkretniej iPhone’a.

0
Źródło: Electronista
Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.