Google szykuje się do wejścia na rynek gier wideo

Trudno uwierzyć, że w czymś sobie Google nie radzi. Jest jednak taka branża: gry wideo. Gigant jednak się nie zniechęca. Chce nająć menadżera produktu w dziale gier, który ma rozwinąć "zupełnie nowy dział w firmie".
Chrome już teraz promowany jest jako najlepsza przeglądarka do gier

Chrome już teraz promowany jest jako najlepsza przeglądarka do gier

Menadżer produktu będzie musiał „opracować strategie dystrybucji gier, promocji, opracowania tożsamości gracza, mechaniki samych gier a także wiele więcej”. Będzie również odpowiedzialny za „wspaniałą jakość produktu” oraz „tworzenie kluczowych partnerstw” a także „bezpośrednią pracę z niezbędnymi pierwszymi partnerami, programistami”. Ogłoszenie o pracę ostrzega również, że najęta osoba będzie zmuszona „do podejmowania ciekawych i ważnych decyzji na temat gier społecznościowych, propagacji, prywatności i rozwoju firmy”.

Google już próbowało swoich sił poprzez Lively, które zostało uruchomione w lipcu 2008 roku. Jednak rok później projekt zamknięto. Google również inwestuje w Zyngę, ma także dział z grami na Chrome Web Store i Androidzie.

2
Źródło: Google
Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.