HTML5 w Windows 8 pod ostrzałem programistów

Programiści skrytykowali fakt, że nowy system operacyjny Microsoftu nie będzie wspierał wielu popularnych standardów programowania.

Programiści krytykują przejście na nowe standardy w Windows 8

Programiści krytykują przejście na nowe standardy w Windows 8

Nowa platforma developerska dla systemu Windows 8 opierać się będzie na standardach HTML5 oraz JavaScript, co wśród programistów wywołało nie małą burzę. Najprawdopodobniej bowiem takie technologie, jak Win32, Silverlight, WinForms, .NET czy Visual Basic 5, które były niezwykle popularne wśród programistów, nie będą już wykorzystywane do wspierania nowego OS-u Microsoftu. Według wielu developerów przejście na nowe języki to krok wstecz, jako że HTML5 i JavaScript są powszechnie uważane za niewystarczające do tworzenia funkcjonalnych, desktopowych aplikacji na wysokim poziomie.

Microsoft jak na razie nie potwierdza faktu oparcia całego systemu Windows 8 wyłącznie na standardach HTML5 i JavaScript.

1
Źródło: Electronista
Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.