Komórka zabiła 25-latka. Poraziła go prądem

25-letni Hindus został śmiertelnie porażony prądem przez telefon komórkowy, gdy próbował z niego zadzwonić, jednocześnie go ładując.
Chińskie podróbki znanych telefonów mogą być naprawdę niebezpieczne

Chińskie podróbki znanych telefonów mogą być naprawdę niebezpieczne

Młody mężczyzna z Gurajat nie umarł na miejscu – został przewieziony do szpitala, gdzie lekarze stwierdzili zgon. Oficjalną przyczyną śmierci było porażenie prądem. 25-letni Dhanji Damor został porażony, gdy próbował zadzwonić ze swojego telefonu, jednocześnie go ładując. Nie bez znaczenia jest tu fakt, że telefon wyprodukowany został w Chinach i pochodził z nie do końca znanego źródła. Tego typu telefony są bardzo popularne w Indiach, ale ich używanie jest stanowczo odradzane przez indyjski rząd ze względu na ich brak numerów IMEI oraz często bardzo kiepską jakość.

To zresztą nie pierwszy raz, kiedy człowiek ginie od porażenia prądem przez ładujący się telefon. W 2010 roku pewna kobieta, także z Indii, zginęła w podobnych okolicznościach. Także używała telefonu z Chin.

1
Źródło: Shanzai
Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.