Laptop zasilany energią słoneczną

Były już próby projektowania laptopów przyjaznych dla środowiska, ale co powiecie na komputer zasilany energią słoneczną?

Zbudowanie notebooka ze zutylizowanego plastiku to projekt, który zasługuje na uwagę ekologów. Ale na jeszcze większą uwagę z pewnością zasługuje projekt Andrei Pontiego, wykonany w ramach konkursu organizowanego przez Fujitsu. Jego projekt o nazwie „Luce’ (z włoskiego „światło”) zakłada umieszczenie w laptopie dwóch paneli słonecznych – jednego na pokrywie ekranu, a drugiego na powierzchni dotykowej klawiatury. Dzięki wykorzystaniu czystego poliwęglanu, laptop ma waży 1,8 kilograma wraz z baterią słoneczną. Oczywiście to tylko projekt, w dodatku niedoskonały. Nie ma na razie odpowiedzi na pytanie, jak pracować na laptopie w pochmurne lub deszczowe dni. Mówi się co prawda o coraz częściej pokazywanym kolorowym papierze elektronicznym, jednak jak na razie to melodia przyszłości.

0
Źródło: Neowin
Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.