Mac OS X Lion będzie jak Chrome OS? Nie, to funkcja antykradzieżowa!

W Sieci pojawiły się informacje, że nowy system Apple'a posiada funkcję uruchomienia OS-u jako przeglądarkę Safari. To nie funkcja wyjęta z Chrome OS-a, a zabezpieczenie antykradzieżowe.
Find My Mac w nowym systemie Mac OS X Lion

Find My Mac w nowym systemie Mac OS X Lion

Zagraniczne serwisy rozpisują się na temat nowej funkcji systemu operacyjnego Apple’a – trybie Safari-Only, który miałby działać podobnie jak Chrome OS – zamiast całego OS-u, ładować wyłącznie przeglądarkę Safari z jej wbudowanymi aplikacjami webowymi. Nic bardziej mylnego – opisywana funkcja to „Find My Mac”, czyli antykradzieżowe zabezpieczenie. Po jego uruchomieniu, użytkownik „Gość” może używać na Maku wyłącznie przeglądarki Safari, a więc musi połączyć się z Internetem. To natomiast pozwoli odnaleźć skradzionego lub zagubionego Maka po adresie IP. Maka z włączoną funkcją „Find My Mac” można zdalnie zablokować, wysłać do niego wiadomość lub wykasować z niego dane.

0
Źródło: 9to5Mac
Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.