Microsoft przegrywa wojnę patentową, zapłaci 290 mln $

Microsoft przegrał sprawę patentową przed Sądem Najwyższym Stanów Zjednoczonych z firmą i4i, której musi wypłacić 290 milionów dolarów odszkodowania.
Microsoft otrzymał cios od Sądu Najwyższego Stanów Zjednoczonych

Microsoft otrzymał cios od Sądu Najwyższego Stanów Zjednoczonych

Niewielka, kanadyjska firma i4i dostanie rekordowe 290 milionów dolarów odszkodowania za naruszenie patentu przez Microsoft. Sędziowie przysięgli Sądu Najwyższego jednogłośnie zgodzili się z wyrokiem sądu apelacyjnego, przyznając firmie z Toronto rekordowe odszkodowanie w sprawie o naruszenie patentu.

Microsoft w swoim programie Word (2003 i 2007) naruszył należące do i4i patenty dotyczące języka XML, które notabene kanadyjska firma chciała licencjonować gigantowi z Redmond. Ten jednak wolał ominąć potrzebę wykupywania licencji, a teraz musi zapłacić za to niemal 300 milionów dolarów.

Być może wysokość odszkodowania nie jest dla Microsoftu wielkim finansowym ciosem, ale z pewnością to spory prztyczek w nos giganta, który niedawno za cel obrał walkę z patentowymi trollami.

1
Źródło: Reuters
Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.