Na zdjęciach Qualcomma zawsze wyjdziesz dobrze

Qualcomm na targach Computex 2011 prezentuje swoje nowe technologie - między innymi aparat cyfrowy z migawką bez opóźnień.
Po co męczyć się w Photoshopie, skoro można od razu wykonać perfekcyjne zdjęcie?

Po co męczyć się w Photoshopie, skoro można od razu wykonać perfekcyjne zdjęcie?

Aparaty w telefonach komórkowych są coraz lepsze – to nie ulega wątpliwości. Chociaż z reguły wielkość matryc pozostawia wiele do życzenia, to inne technologie mkną naprzód. Jedną z takich nowych technologii jest „zero shutter lag” firmy Scalado, którą na targach Computex 2011 prezentuje Qualcomm. Jak sama nazwa wskazuje, jest to migawka bez opóźnień. Dzięki temu, w momencie wciśnięcia spustu migawki, aparat w telefonie komórkowym wykona pięć zdjęć – przechwyci dwie klatki jeszcze przed, jedną w trakcie i dwie po wciśnięciu spustu migawki. Następnie oprogramowanie pozwoli skomponować jedno zdjęcie z tych 5 ujęć, dzięki czemu użytkownik może sam dobrać najlepsze ujęcie poszczególnych osób w kadrze. Zobaczcie sami na poniższym filmiku:

0
Źródło: Engadget
Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.