Najmniejszy kompakt z wymiennymi obiektywami

Pentax prezentuje swój najnowszy kompaktowy aparat cyfrowy, oferujący możliwość wymiany obiektywu. Ma to być najmniejszy tego typu aparat na świecie.

Sony NEX-C3

, który jeszcze nawet nie trafił na rynek, niedługo cieszył się z tytułu najmniejszego aparatu cyfrowego z wymiennymi obiektywami. Pentax przedstawia bowiem nowy model o nazwie „Q”, który został okrzyknięty najmniejszym tego typu aparatem na świecie. Urządzenie wyposażono w 12,4-megapikselowy przetwornik CMOS o rozmiarze 1/2.3″, funkcję nagrywania filmów Full HD z prędkością 30 klatek na sekundę, wbudowaną funkcję zdjęć HDR, zdjęcia seryjne z prędkością 5 klatek na sekunde, wbudowany system redukcji drgań, 3-calowy ekran o rozdzielczości HVGA, a także złącza HDMI, USB i gniazdo kart pamięci SDHC.

Nowy kompakt korzysta z nowego systemu mocowania obiektywów o nazwie „Q”, który na początek oferować będzie pięć obiektywów, w tym kitowy Pentax 01 Standard Prime.

Pentax Q trafi najpierw na japoński rynek, a następnie na pozostałe rynki, w cenie około 800 dolarów za zestaw – korpus i kitowy obiektyw.

2
Źródło: SlashGear
Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.