Nastolatek sprzedał nerkę, by kupić iPada 2

Chyba każdy z nas oddałby własną nerkę, by najbliższa osoba mogła żyć. Ale czy każdy sprzedałby nerkę, by kupić sobie iPada 2?
Nerka za iPada 2?

Nerka za iPada 2?

Pewien 17-letni student z Huaishan City w chińskiej prowincji Anhiu sprzedał. Jak raportuje Shanghai Daily, chłopak o nazwisku Zheng skontaktował się przez Internet z handlarzem, który zaproponował mu 22 tysiące juanów (około 9300 złotych) za jedną z jego nerek. Nastolatek się zgodził, ponieważ marzył o zakupie nowiutkiego iPada 2. Poszedł do pobliskiego szpitala na operację, ale nie poinformował o tym swoich rodziców. Po powrocie do domu, jego zdrowie uległo pogorszeniu i wtedy nastolatek zdecydował się poinformować swoich rodziców, którzy od razu zawiadomili policję.

Okazało się, że szpital nie posiadał uprawnień do wykonywania transplantacji organów, a oddział, na którym wykonano operację, był powiązany z biznesmenem z prowincji Fujian. Tożsamość tego handlarza nie jest jednak znana.

0
Źródło: Neowin
Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.