Nastoletni przywódca LulzSec aresztowany?

Brytyjska policja we współpracy z agencją FBI zatrzymała w Wickford, w hrabstwie Essex, 19-latka, który miał być liderem ostatnio najbardziej aktywnej hakerskiej grupy - LulzSec.
Lider LulzSec aresztowany?
Lider LulzSec aresztowany?

Dla grupy hakerskiej LulzSec, która ostatnio atakowała niemal wszystkich, wliczając w to agencje FBI i CIA, nadeszły gorsze czasy. Najpierw założono blog LulzSec Exposed, na którym ujawniono dane niektórych członków grupy, a teraz brytyjska policja i FBI aresztowała 19-letka, uważanego za lidera LulzSec i „mózg” całej operacji. Młody mężczyzna został zatrzymany pod zarzutami pogwałcenia brytyjskich ustaw Computer Misuse Act z 1990 roku oraz Fraud Act z 2006 roku. Aresztowanie jest skutkiem prowadzonego wspólnie śledztwa przez policję Essex i agentów FBI, którzy bacznie przyglądali się niedawnym atakom DDoS na witryny internetowe i wyśledzili ich źródło.

Szczegóły śledztwa na razie nie są znane.

Źródło: Neowin
Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.