Nokia z Windows Phone bez sprzętowych przycisków?

"Ściśle tajna" Nokia z Windows Phone, którą pokazał Stephen Elop i która wygląda na nieco zmodyfikowaną N9, wywołała duże poruszenie. I, wygląda na to, że będzie miała ekranowe "sprzętowe" przyciski Windows, Cofnij i Szukaj.

Zaprezentowana na wideo Nokia z Windows Phone nie posiada ani jednego sprzętowego przycisku, wymaganego przez system. Musi być więc jakaś alternatywa. Na klipie wideo nie ma o niej ani słowa. Teoria więc brzmi, że przyciski są uaktywniane poprzez jakiś gest na ekranie. A biorąc pod uwagę kilka pikseli szarego paska na szalenie rozmazanym, powiększonym kadrze z wideoprezentacji, może to być swego rodzaju „szufladka”, taką jak ma Android w powiadomieniach.

Dowodzić ma tego zdjęcie, którego autentyczności nikt jeszcze nie potwierdził, które przedstawia Sea Ray’a z przyciskami „wysuniętymi” na ekranie. Sami nie wiemy, czy to dobry pomysł. Sprzętowe przyciski jakoś bardziej do nas przemawiają. Z drugiej strony, N9 też ich nie ma, a korzysta się z niej świetnie…

1
Źródło: wpcentral
Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.